Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 24 Ağustos 2022 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 24 Ağustos 2022 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 24 Ağustos 2022 güncel çeyrek altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatlarında son durum...

Altın fiyatları, Minnesota Fed başkanının sıkılaştırmacı yorumlarının yatırımcıların Jackson Hole sempozyumu öncesinde risk iştahını düşürmesi ve doları desteklemesiyle eksiye geçti.

Altının spot piyasadaki ons fiyatı 1746 dolara geriledi.

İç piyasada gram altın 1017, çeyrek altın 1680, cumhuriyet altını 6 bin 915 liradan işlem görüyor.

Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, diğer Fed yetkilileri gibi enflasyonu kontrol altında tutmanın öncelik olması gerektiğini belirterek en büyük endişesinin, fiyatların üzerindeki baskıların boyutunu ve kapsamını küçümsemek olduğunu söyledi.

ABD'nin faiz artırımları planlarına dair ipuçları için Fed Başkanı Jerome Powell'ın yarın yıllık merkez bankaları konferansı Jackson Hole'da yapacağı konuşma izleniyor.

Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.720 doların destek, 1.760 doların direnç konumunda bulunduğunu bildirdi.

ANLIK ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

Çeyrek altının 3 yıllık grafiği

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın
ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.
 
Üst Alt