Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 25 Ağustos 2022 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 25 Ağustos 2022 güncel altın kuru fiyatları

Altın fiyatları, sabahın erken saatlerinden itibaren birçok altın yatırımcısı tarafından sorgulanmaya başladı. Peki, gram altın ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 25 Ağustos 2022 güncel gram altın ve çeyrek altın kuru fiyatları.

Çeyrek altın fiyatlarında son durum...

Yatırımcılar bu haftaki Jackson Hole merkez bankaları sempozyumundan Fed para politikasına dair ipuçları beklerken doların hafif gerilemesiyle altın yükseldi.

Altının spot piyasadaki ons fiyatı 1764 dolara yükseldi.

İç piyasada gram altın 1030 lira, çeyrek altın 1677 lira, cumhuriyet altını 6 bin 901 liradan satılıyor.

Analistler, enflasyon ve resesyon ikilemi arasında kalan yatırımcıların merkez bankalarının aksiyonlarına ilişkin daha fazla netlik beklediğini belirterek, piyasaların Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu'ndan gelecek haber akışına odaklandığını ifade etti.


Dünyanın dört bir yanından akademisyenler, merkez bankacıları ve piyasa katılımcılarının yer aldığı Jackson Hole Ekonomi Politikası Sempozyumu, bu yıl "Ekonomi ve Politika Üzerindeki Kısıtlamaların Yeniden Değerlendirilmesi" başlığı altında gerçekleştirilecek.

İki gün sürecek sempozyum kapsamında ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell da yarın bir konuşma yapacak.

Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.720 doların destek, 1.760 doların direnç konumunda bulunduğunu belirtiyor.

ANLIK ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

Çeyrek altının 3 yıllık grafiği

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın
ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.
 
Üst Alt