SON DAKİKA: Dışişleri'nden Irak'a seyahat uyarısı

SON DAKİKA: Dışişleri'nden Irak'a seyahat uyarısı

SON DAKİKA HABERİ: Dışişleri Bakanlığı, Türk vatandaşlarını Irak'ın başkenti Bağdat'a seyahat etmemeleri konusunda uyardı.

Son dakika haberi! Dışişleri Bakanlığı, Türk vatandaşlarının zorunlu haller dışında Irak'ın başkenti Bağdat'a seyahat etmekten kaçınmaları uyarısında bulundu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Bağdat’ta güvenlik durumunun bozulmaya başlaması göz önünde bulundurularak, vatandaşlarımızın zorunlu hâller dışında anılan şehire seyahat etmekten kaçınmaları tavsiye olunmaktadır" denildi.

Hâlihazırda Irak’ta bulunan vatandaşların ise Bağdat’ta kitlesel gösterilerin gerçekleştirildiği mahallerden uzak durmaları, bakanlık ve büyükelçilik tarafından yapılabilecek ilave uyarı ve duyuruları takip etmeleri ve kişisel güvenlikleri için teyakkuzda olmaları tavsiye edildi.

Irak'ta Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr'ın siyasetten çekilme kararı sonrası taraftarları Yeşil Bölge'deki hükümet ve cumhurbaşkanlığı sarayını basmıştı.

Mukteda es-Sadr'a yakın kişilere müdahalede bulunan askerlerin açtığı ateş sonucu 8 kişinin öldüğü, 100’ün üzerinde kişinin de yaralandığı açıklanmıştı.

Bölgede çatışmaların devam ettiği bildiriliyor.

Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr'de...
 
Üst Alt